Вас немає в інтернеті ?
А чи існуєте ви взагалі ?
Домівка БлогPHP – найбільш популярна мова для веб програмування

PHP – найбільш популярна мова для веб програмування

Якщо необхідно розробити інтернет-сайт, відмінний від елементарного сайту, Вам не обійтись без використання серверної мови програмування, найбільш популярною серед яких є PHP (Hypertext Preprocessor, попередня назва: Personal Home Page Tools) – скрипкова мова програмування, призначена для генерації HTML-сторінок на стороні сервера. PHP інтерпретується веб-сервером в HTML-код, який передається у браузер.

Робота над РНР починається у 1995 році, а в 2004 виходить РНР 5, яка постійно удосконалюється і виходить у нових версіях РНР 5.

Розглядаючи різні аспекти використання PHP, можна виділити такі основні її переваги:

  • традиційність
  • простота
  • ефективність
  • безпека
  • гнучкість

Традиційність. Синтаксис і конструкції РНР включають багато елементів, які є у мовах програмування С, Perl, Pascal. РНР є мовою з універсальним синтаксисом і водночас пристосована до веб-програмування.

Простота. PHP може бути вбудована безпосередньо в html-код сторінок, які коректно обробляються PHP-інтерпретатором. PHP містить величезну кількість різних функцій, що позбавляє нас необхідності писати багаторядкові скрипти для виконання простого завдання. Головне для розробника – правильно вибрати функцію відповідно до конкретного завдання. Крім того, не потрібно завантажувати бібліотеки, вказувати спеціальні параметри компіляції.

PHP містить ряд готових бібліотек для роботи із популярними базами даних.

Безпека.

1. Засоби безпеки системного рівня. РНР можна налаштувати так, щоб вона забезпечувала максимальну свободу дій і безпеку. РНР може працювати в безпечному режимі (safe mode), який обмежує можливості застосування РНР користувачами. Наприклад: максимальний час виконання та використання пам’яті.

2. Засоби безпеки рівня програми. РНР включає надійні механізми шифрування. РНР також сумісний з багатьма додатками інших розробників, що дозволяє легко інтегрувати його з захищеними технологіями електронної комерції. Вихідний код РНР не можна переглянути у браузері, оскільки він виконується на сервері.

Гнучкість. РНР використовується не лише у поєднанні з HTML, але й із JavaScript, WML, XML та іншими мовами програмування. РНР-код може передаватися будь-яким браузерам і пристроям, в тому числі стільниковим телефонам, портативним комп’ютерам. РНР-код можна виконувати в режимі командного рядка.

РНР працює на різних web-серверах (Apache, Netscape Enterprise Server, Microsoft IIS, Stronghold, Zeus) і платформах (UNIX, Solaris, FreeBSD, Windows 95/98/NT/2000/XP/2003).