Вас немає в інтернеті ?
А чи існуєте ви взагалі ?
Домівка БлогКопіювання модних ідей або культ Карго в ІТ індустрії
kargo_1

Копіювання модних ідей або культ Карго в ІТ індустрії

В часи Другої світової війни американські війська засновували свої бази на Меланезійських островах. Ці військові бази були призначені для ведення війни з Японською імперією. Транспортні літаки США регулярно доставляли вантажі із забезпеченням для гарнізонів та підтримки місцевих аборигенів. Таким чином, аборигени отримали доступ до цивілізації. Проте задоволення це тривало не довго. Після перемоги американців у війні військові покинули свої бази. Разом з військовими зникли і вантажі. З цієї ситуації аборигени дійшли висновку, що білі люди (тобто військові американської армії) отримали контроль над «чарівними» вантажами нечесним шляхом.

Аборигени думали, що такі вантажі були створені духами їхніх предків, тому називали їх чарівними. Але коли вантажів не стало, і аборигени подумали, що білі люди їх викрали, вони для повернення “подарунків” почали імітувати поведінку військових: будували макети літаків та летовищ, зображали сигнали посадки тощо. А коли це не допомогло, вони взагалі відмовилися від своїх релігійних поглядів і повністю зосередилися на поклонінні літакам та летовищам.

Таким чином з’явився культ Карго (Cargo з англ. – вантаж) – один з проявів магічного мислення, яке передбачає віру в те, що виконання та повторення певних ритуалів здатне принести бажаний результат.

На жаль, в наш час також доволі часто зустрічаються такі люди. Не оминув цей культ і представників ІТ (Інформаційних Технологій), які бездумно наслідують моделі поведінки та корпоративні правила:

  • Якщо на кожній сторінці сайту розміщувати текст “Всі права захищено”, то це все одно не вбереже від плагіату.
  • Копіювати структуру популярного в Україні інтернет-магазину Розетка і завдяки цьому сподіватися на таку ж кількість продажів, м’яко кажучи, не доводиться.
  • Повторення наче молитви слів Agile та PMBoK проекти успішнішими не зробить.

Взагалі, будь-яка ідея повинна мати чіткий та зрозумілий зміст. З якою метою це робиться і яку користь принесе? І чи принесе взагалі? Подумайте над цим.

Якщо ж ви хочете використати якусь модну ідею у досягненні своєї мети, але це не допомагає, можливо ви загубили зміст і таким чином перетворили ідею на культ. В такому разі вітаємо в рядах любителів Карго!