Вас немає в інтернеті ?
А чи існуєте ви взагалі ?
Домівка БлогВ чому переваги HTML5 ?
html5_logo

В чому переваги HTML5 ?

Хоча офіційно HTML5 ще не вийшла, але зараз усі про неї говорять, а Інтернет-браузери пропонують нові версії, які уже підтримують багато функцій HTML5. В чому сила HTML5 ? HTML5 (HyperText Markup Language, version 5) є останньою і найбільш новою версією HTML – основного стандарту розмітки Інтернет-сторінки.

Коротко охарактеризуємо основні нововведення HTML5. Оптимізовано оголошення самої розмітки: !Doctype html. Оголошення кодування сторінки: meta charset=”UTF-8″.

Введено ряд нових тегів, що відповідають типовим блокам структури сторінки, є інтуїтивно зрозумілими для користувачів і більш сприятливими для пошукових систем:

header — заголовок сторінки;

footer — «підвал» сторінки;

section — великі блоки сторінки;

nav — навігація по сайту;

article — стаття чи основний контент;

aside — бокова колонка, додатковий контент;

figure  — малюнок.

На думку багатьох розробників, основними перевагами HTML5 є можливість легко вставляти відео, аудіо і не тільки. Для цього використовуються нові теги, що значно розширюють функціональність попередніх версій HTML:

video – вставка на сторінку відео за допомогою лише одного тега;

audio – вставка на сторінку аудіо за допомогою лише одного тега;

canvas – дає можливість створювати складні зображення з використанням JavaScript, наприклад – карти, графіки.

Введено ряд нових тегів з локальним використанням:

time — виділяє дату і час;

meter — метричні дані;

details — детальна інформація про певний об’єкт;

mark — елемент, що взаємодіє з функцією;

progress — процес виконання в динаміці.

Можна виділити ще такі нові цікаві теги, як datagrid (таблиця, яка побудована через динамічне джерело даних), menu (система меню), command (певні дії при активації об’єкта).

До існуючих типів полів HTML-форм додано нові: datetime, datetime-local, date, month, week, time, number, range, email, url.

Необхідно розуміти, що впровадження стандартів HTML5 не може відбутися моментально, оскільки потрібен час на те, щоб усі браузери впровадили їх у своїх нових версіях, а розробники – у свою практику. Поки що доступні хоч і багато, але не усі функції HTML5, і в різних браузерах їх набір відрізняється. Але уже зараз очевидно, що це – справа дуже близького майбутнього, тому розробка сучасного сайту обов’язково включає стандарти HTML5.