Вас немає в інтернеті ?
А чи існуєте ви взагалі ?
Домівка БлогCSS3 – красиве і зручне оформлення сайту
css3

CSS3 – красиве і зручне оформлення сайту

CSS3 (Cascading Style Sheets — каскадні таблиці стилів, рівень 3) уже активно використовується на великій кількості сайтів, хоча при цьому частина розробників може і не задумуватись над відмінностями CSS3 і попередніх версій, оскільки ці нюанси знати не обов’язково, якщо розглядати єдину технологію CSS – стилів для оформлення (візуалізації) HTML-сторінок.

Якщо практичний результат впровадження технологій HTML5 не завжди помітний, то у випадку з впровадженням технологій CSS3 такий результат очевидний. Функції CSS3 значно розширені порівняно з попередніми версіями. Інструментарій CSS3 забезпечує ефекти, які раніше досягалися тільки за допомогою вставки зображень чи javascript. Як наслідок, спрощується процес оформлення сторінки, зменшується навантаження на сервер і вага сторінки, зростає швидкість її завантаження.

Зупинимось на найбільш популярних властивостях, що з’явились у CSS3:

border-radius – заокруглення кутів для блоків (значення можуть бути задані як зразу для усіх кутів, так і для кожного кута окремо);

box-shadow – тінь для блоків (зовнішня або внутрішня);

text-shadow – тінь тексту;

opacity – прозорість для блоків;

функція gradient для властивості background – переливання різних кольорів;

можливість використання фонового зображення і фонового кольору одночасно для властивості background.

Окремо варто виділити нові властивості, що забезпечують динамічні ефекти і стали, на перший погляд, несподіваним поворотом у розвитку CSS. Найвідоміші з них – transition (період зміни властивості, як правило, при наведенні на об’єкт, що забезпечує плавну зміну) і transition-delay (затримка перед зміною властивості). Раніше вважалось, що подібні ефекти можна забезпечити лише за допомогою javascript, однак сучасні тенденції використання CSS3 спростовують це.

Головною проблемою CSS3 є відсутність підтримки у старих версіях браузерів (окремі властивості CSS3 не підтримуються навіть у нових версіях), серед яких найбільш «проблемним» є Internet Explorer.